Výhody Laser - Tagu
lasertag lasergame

V Laser - Tagu nie sú použité žiadne projektily (ako napríklad v Airsofte alebo Paintbale). Laser - Tag využíva infračervený lúč tak isto ako dialkový ovládač, netreba sa teda obávať žiadnej bolesti či modrín a je vylúčené, aby došlo k akémukoľvek úrazu. V bezpečí sú teda nie len hráči, ale aj náhodní okoloidúcí. Na rozdiel od spomenutých športov nie sú potrebné ani len ochranné okuliare, hráč teda môže všetky svoje zmysly 100% sústrediť na hru samotnú. Na mieste hry nezostanú po hráčoch žíadne guličky či farebné škvrny, ešte aj svetlo v Laser - Tagových zbraniach je neviditelné :-).

Vďaka neustálemu technickému vývoju je dnes možné aj vo vonkajšom prostredí zasiahnuť protivníka na vzdialenosť vyše 150 metrov (viac ako dĺžka futbalového štadióna!). Toto vnáša do hry úplne nové zaujímavé prvky (taktika, tímová spolupráca, význam maskovania sa). Navyše lubovolne silný vietor nemá ani najmenší vplyv na presnosť strelby.

V každom športe sa nájdu "športovci" (a žial nie sú to výnimky), ktorí si pravidlá prispôsobia, alebo úplne ignorujú s cieľom zvíťaziť. V Paintballe alebo Airsofte to znamená, že hráč zásahy neprizná, alebo ich úplne ignoruje. Hra potom vyústi do situácií ako z materskej škôlky: "Dostal som ťa!" "Nedostal" "Dostal, videl som!" ... V Laser - Tagu tento problém nie je. Systém zaznamenáva zásahy elektronicky, automaticky odčítava "životy", akonáhle je hráč "mŕtvy" zbraň sa automaaticky zablokuje. Reštartovať ju môže iba rozhodca. Jednoduché, efektívne. V Lazer - Tagu má šancu na uplatnenie iba šikovnosť, schopnosti a tímová spolupráca hráčov. Švindléri nemajú šancu.

Existuje množstvo herných scenárov či bojových situácií, ktoré je možné odohrať. Kombináciou konfigurácie zbraní (množstvo munície, počet "životov", ...), náročnosti a rozlohy hracej plochy, herného scenára, ... je možné hru dokonale prispôsobiť očakávaniu hráčov. Od uvolnenej zábavy bez nutnosti zvláštnej fyzickej námahy, cez tímové akcie až po komplexné taktické operácie, pri ktorých hráč zo seba musí vydať po každej stránke maximum. Avšak bez ohľadu na to, ktorý typ hry si hráči zvolia, každá hra je špecifická a neopakovatelná, hráč na chvíľu opúšťa svoju každodennú realitu a je vsadený do situácie a prostredia, kde platia iné hodnoty, prostredia prinášajúceho vzrušenie, napatie, adrenalín, pocit spolupatričnosti k tímu, hlavne však príjemnú zábavu.